שירותי מרפאת השיניים
טיפולי אסתטיקה בהרמוניה

טיפולי PRP

הטיפול האולטימטיבי
לשיער דליל

טיפולי PRP

טיפולי PRP – הטיפול האולטימטיבי לשיער דליל

תחום הרפואה האסתטית מתרחב בשנים האחרונות בהתאם לצרכים העולים מן השטח ובכפוף למחקר מדעי. אחד הטיפולים שצוברים תאוצה בארץ ובעולם, הוא הזרקת פלזמה לקרקפת כטיפול בשיער שנהיה דליל מסיבות שונות כמו גנטיקה, כימותרפיה ומחלות שונות.

נשירת שיער מוגדרת כאיבוד שיער העולה על הקצב הטבעי התקין המהווה חלק מהתחלופה הנורמלית של שיערות הראש. במסגרת מחזור חיי השערה התקין, קיים שלב בו השערה הבוגרת מפסיקה לצמוח, נחלשת ואז מפנה את מקומה לשערה חדשה, כלומר, נושרת.

הקצב התקין של נשירה פיזיולוגית כזו מוגדר כאיבוד בין 100-200 שיערות ליום והוא כאמור, תקין לחלוטין. חלק גדול מהשיער הנושר נשאר על הקרקפת ונופל כאשר מסתרקים או חופפים (וממלא את המסנן לביוב בשערות).
בטיפול בפלזמה, זקיקים "חלשים" ומנוונים מקבלים איתות גדילה ובכך תהליך נשירתם עוצר, ומתחיל תהליך צמיחה מחודש. התהליך נועד לעצירת נשירת שיער והתקרחות באזורים שונים בראש כאשר קיימים עדיין זקיקים חיים, "מוחלשים". לכן מדובר בטיפול שיכול לסייע כאשר קיים תהליך נשירה פעיל, גם אם הוא ממושך. אם השיער כבר אינו נושר, הטיפול לא יהיה אפקטיבי, לכן חשוב להתחיל לטפל בזמן!

PRP – ראשי תיבות של פלזמה עשירה בטסיות (Platelet Rich Plasma). פלזמה היא החלק הנוזלי של הדם, המורכב בעיקר ממים וחלבונים, ובתוכו נמצאים תאי דם אדומים, תאי דם לבנים וטסיות דם.
טיפול פלזמה עשירה בטסיות מבוסס על הפקת נוזל פלזמה מדם המטופל.ת, אשר עשיר בחומרי גדילה וטסיות, חומרי גדילה הם למעשה חלבונים שמטרתם תיקון רקמות פגועות ויצירת רקמות חדשות, והטסיות הן תאי דם הגורמים להתקרשות הדם ולפונקציות ריפוי צמיחה נחוצות אחרות, ואחראיות לייצור חלק משמעותי מאותם חומרי גדילה. הפעלת טסיות הדם ממלאת תפקיד מפתח בתהליך הריפוי הטבעי של הגוף. הטיפול בפלזמה למעשה מנצל תהליך טבעי של הגוף באופן מותאם לצורך הטיפולי.

אופן הטיפול:
כדי ליצור פלזמה עשירה בטסיות, נלקחת דגימת דם מהמטופל.ת ומוכנסת למכשיר שנקרא צנטריפוגה. הצנטריפוגה מסובבת במהירות את הדגימה, מפרידה את שאר מרכיבי הדם מהטסיות ומרכזת אותם בתוך הפלזמה. את החומר שנוצר בתהליך ההפרדה, מזריקים בחזרה למטופל.ת, לתאי העור במיקום הרלוונטי בקרקפת. הפלזמה והטסיות שבה מפעילות את המנגנון הטבעי ומעודדות את הגוף להתחיל בתהליך הריפוי.
תהליך ההזרקה עצמו הוא קצר, שטחי ואינו מכאיב.

על פי מחקרים ופרסומים מדעיים מהשנים האחרונות, הטיפול הוכח באופן מובהק כמסייע לחידוש הצמיחה של זקיקי שיער בקרקפת אצל נשים וגברים. הטיפול מכיל תאי דם עצמיים, ולכן הינו בטוח לחלוטין, כפי שעולה ממחקרים שנעשו ומהניסיון הטיפולי בעולם. תוצאות הטיפול הפכו אותו לבחירה פופולארית בתחום הרפואה האסתטית בשנים האחרונות, והוא בשימוש נרחב במדינות רבות באירופה, בארה"ב ובמקומות נוספים.  

רוצים לקבוע תור?
השאירו הודעה ונחזור אליכם בהקדם או התקשרו 04-9852413

גלילה לראש העמוד