צור קשר הרמוניה עין המפרץ

רוצים מידע נוסף?
השאירו לנו הודעה
 ונחזור אליכם בהקדם
 או התקשרו

טל' משרד – 04-9852313

הרמוניה - מרכז מומחים לרפואה שלמה בקיבוץ עין המפרץ

מרכז הרמוניה נוסד בשנת 1994 וכיום הוא הגדול מסוגו בארץ.

אנחנו במרכז חיים, נושמים ומאמינים במושג "רפואה שלמה", רפואה המשלבת רפואה מסורתית עם רפואה מערבית חדשנית. 

הצוות שלנו הוא צוות לומד, ומקפיד להמשיך להתפתח מבחינה מקצועית,
תוך שמירה על אותנטיות ועם הרבה כבוד והערכה לרפואה המסורתית.

רפואה הוליסטית המשלבת חדשנות ומסורת 
אנו במרכז הרמוניה רואים את האדם כישות שלמה, ולכן מתייחסים בטיפול למכלול היבטי החיים – גוף ונפש, משפחה, גיל ותעסוקה. לצורך מימוש ראיה הוליסטית זו, אנו משלבים את יתרונות הרפואה המערבית בעקרונות הרפואה המסורתית. כשם שהאדם הוא ישות שלמה, כך גם הרפואה שלמה, ומהווה אינטגרציה בין מסורת לעתיד. 

רפואת המחר אין פירושה לשכוח את האתמול, אלא לשלב את הידע שנצבר באלפי שנות ציביליזציה אנושית עם היכולות והטכנולוגיה החדשות שקיימות כיום.

טיפול משולב ומקצועי
מרכז הרמוניה מאגד בתוכו מטפלים רבים מתחומים שונים, המשלבים ידע, ניסיון ונקודות מבט מגוונות על תהליך האבחון והריפוי. כך מתקבל טיפול איכותי, שלם ומדויק, המותאם לצרכים הספציפיים של המטופלים. השילוב מאפשר דיוק והתאמה, התורמים לקיצור ושיפור תהליך הריפוי. לדוגמא, מטופלים סוכרתיים יקבלו טיפול בדיקור סיני, בשילוב ייעוץ תזונתי ותפריט מותאם אישית, תוך התייחסות למצבם הרגשי.

צוות מטפלים איכותי
כל חברי צוות המטפלים שלנו סיימו מסלול הכשרה מלא ומקיף, בבתי ספר מוכרים לרפואה משלימה בארץ ובעולם. צוות המטפלים מקפיד ללמוד ולהתפתח בעקביות, ולהביא ידע חדש ורב ערך למטופלים. יתרה מזאת, צוות המטפלים של הרמוניה פועל מתוך שליחות ואהבה למקצוע, ומביא לטיפול חום ואכפתיות. סביבת העבודה הנעימה וההרמונית, וכן הכבוד וההערכה של המטפלים זה לזו, תורמים לאיכות הטיפול ומאפשרים שיתופי פעולה פוריים לטובת המטופלים. המטפלים קשובים לרחשי הלב של המטופלים, ומקיימים עימם שיח הדדי התורם להצלחת הטיפול.

מחלום אישי לחזון ולמציאות 
"הרמוניה" הוא פרויקט חייה של אתי רז, מנהלת המרכז (חברת קיבוץ עין המפרץ, נשואה ואם לארבעה). אתי הגיעה להרמוניה כסטודנטית וכאן עשתה את הסטאז'. במהלך השנים המקום צמח והתפתח, ואתי גדלה איתו, ידעה להפוך חלום לחזון, ואת החזון למציאות – מרכז מיוחד במינו הגדל ומתפתח כל הזמן. אתי פעלה, ועדיין פועלת, מתוך אמונה עמוקה בכוחו של המקום, שהפך להיות מקור השראה למרכזים נוספים ברחבי הארץ.
גם להתאמת המבנה עצמו נדרשה תכנית מרחיקת ראות – מרכז הרמוניה ממוקם בבית התינוקות המיתולוגי של הקיבוץ, שעבר שיפוץ מקיף, לרבות הנגשה לבעלי מוגבלויות. את היסודות העומדים בבסיסו של בית התינוקות- טיפול, חמלה ואהבה- דאגנו להשאיר על כנם, ועליהם נוספו ראייה הוליסטית ורעננה, וגם צבע חדש. המרכז טובל בירק ומשדר רוגע, שלווה וקבלה.

האנרגיה המיוחדת של מרכז הרמוניה
מאז היווסדו, בשנת 1994, מנוהל מרכז הרמוניה ע"י נשים. הניהול הנשי מאפשר גמישות מחשבתית, גישה אינטואיטיבית, יצירתיות, הכלה וראיה מרחבית, רכות ושימת דגש על תקשורת בין אישית חיובית ומקדמת. השילוב של האנרגיה הנשית והניהול המקצועי הוא הבסיס לתחושה ההרמונית במרכז.

 • הישגים בהם אנו גאים במיוחד
  ההשתלמויות של הרמוניה – למטרות הכשרה וטיפוח מקצועי, כמו גם לצורך העשרה – הוכרו ע"י מוסדות המדינה לגמול השתלמות לעובדי ציבור ולמורים בשנת שבתון. אולם, לאור שינויים תכופים בנהלי אישור ההשתלמויות, החלטנו כרגע לוותר על תחום זה. 
  בינתיים.


 • מטפלים מהרמוניה הם חלק מצוות המורים של מגמת הרפואה בבית החינוך "אופק" במועצה האזורית "מטה אשר". המרצים שלנו מקפידים לשלב תכנים מהרפואה המערבית והרפואה המשלימה, על מנת להנחיל לדור הצעיר ראייה הוליסטית והסתכלות רחבה, ליצירת רפואה שלמה, המשלבת תקשורת פתוחה עם המטופלים.

 • שיתופי פעולה – אנו מאמינים בשיתופי פעולה עם ארגונים מתאימים, ולכן פועלים בשותפות עם מחלקת הרווחה של המועצה האזורית "מטה אשר". במסגרת זו, מתקיימים טיפוליים רגשיים ומשפחתיים תחת קורת הגג של הרמוניה.
  שותפות נוספת מתקיימת עם קופת חולים לאומית, במסגרתה הם מפנים אלינו מטופלים עם מגוון רחב של בעיות, בדגש על טיפול בילדים.

 • רופאים ממליצים עלינו
  רופאים מתחומים שונים מוצאים לנכון להפנות אלינו מקרים בהם הרפואה המערבית מיצתה את יכולותיה, ובוחרים לעבוד איתנו בשיתוף פעולה, בזכות הניסיון המקצועי רב השנים שלנו וצוות המטפלים המנוסה.
צור קשר הרמוניה עין המפרץ

רוצים מידע נוסף?
התשאירו לנו הודעה ונחזור אליכם בהקדם
או התקשרו 04-9852313

גלילה לראש העמוד