הכשרות מקצועיות למטפלים ברפואה משלימה 

הטיפול בעלוקה רפואית – הכשרה מקצועית למטפלים ברפואה סינית

למי שלא מכיר את התחום, נאמר, שהטיפול בעלוקות מתאים לטווח רחב מאוד של מטופלים מתחומים שונים: אורתופדיה, נוירולוגיה, דרמטולוגיה, גניקולוגיה, גסטרולוגיה, אנדוקרינולוגיה ועוד.

מדובר בסוג של תולעים טבעתיות הדומות במראן לחשופיות ולהן 600 מינים שונים המוכרים לאדם (שם מדעי ( Hirudinoda. העלוקה הרפואית (hirudo medicinalis) שימשה במשך שנים ככלי טיפולי רווח, הן ברפואה המסורתית והן במודרנית. 

העלוקה נאחזת בגוף האדם בעזרת 3 מערכות של לסתות ומפרישה כ- 200 אנזימים שונים החיוניים לגוף. פקטור עיקרי המופרש על ידי העלוקה הוא חומר נוגד קרישה, המותיר את הפצע מדמם שעות ספורות, ומאפשר על ידי כך לגוף להפריש רעלים, דם עודף, קרישי דם ועוד בצורה טובה ויעילה יותר. תהליך זה מאפשר בנוסף חידוש תאים ורקמות, כאשר הדימום מעודד את הגוף ליצר תאי דם חדשים, תאי מערכת חיסון נוספים, מאפשר שגשוג רקמות וחידושן ועוד.

ברפואה המודרנית משתמשים בעלוקה הרפואית, באיחוי רקמות (קטיעות וחיבור מחדש) ובייצור אספקת דם טובה לאחר ניתוח פלסטי דוגמת ניתוח אף, ניתוחי חזה ועוד.
העלוקה מאוד יעילה לבעיות של דלקות “לחות” במפרקים ,במקרים של סטגנציה של דם בגוף (כי היא מפזרת את הסטגנציה) וכן במקרים של אנשים עם הרבה עודפים של רעילות ושל חום העולה מעלה . כלי זה מסייע לטיפול במיגרנה, דלקות (הן מקומיות והן כרוניות), בעיות עיכול, סכרת, בצקות, לחץ דם גבוה, כוויות, צלקות, כיבים ועוד. 

מנחת הקורס: נטלי קרן 
מטפלת מוסמכת משנת 2001 ברפואה סינית, שיאצו וצמחי מרפא.
בשנת 2006 עברה התמחות בעלוקות רפואיות אצל פרופסור טרציצ’נק במוסקבה. 
ומשנת 2010 מעבירה קורסים בנושא ואף כתבה ספר בשם: “פלא העלוקות” 

לקבלת פרטים נוספים וסילבוס מעודכן, נא להתקשר 
למרכז הרמוניה 04-9852313